İzmir Balçova – Teleferik

Balçova Teleferik

Balçova, termal bölgesi olarak bilinen İzmir’in en elit yerlerinden biridir. İzmir’de oturanlar bu bölgeye ait özellikleri bilirler ancak şifalı suların bol olduğu bu bölgede aslında çok daha ünlü başka bir nokta bulunmaktadır. Yıllarca halka kapalı şekilde tutulan ve İzmirlilerin sabırsızlıkla beklediği Teleferik, hafta sonu etkinliklerinin yapıldığı, gün içinde pek çok ziyaretçiyi ağırlayan yüksek noktalardan biridir.Pek çok restorant ve kahvaltı salonunun olduğu bu yüksek nokta, temiz havası ile de bilinmektedir. Bol oksijen almak ve dağ yürüyüşleri gerçekleştirmek isteyen kişiler Balçova’daki bu bölgeyi tercih edebilmektedir. Özellikle kendin pişir kendin ye lokantaları için ideal olan teleferik yazın da oldukça serindir.

Hafta sonu güzel bir tatil planı yapanlar bu bölgedeki termal sularında keyif çatabilirken, teleferikle yukarılarda olmanın ayrıcalığını da yaşayabilmektedir. En güzel yanı ise burada çocuklar için de etkinliklerin olmasıdır. Uçurtma şenlikleri, çocuk oyunları, aktiviteler gibi pek çok etkinlik bu alanda gerçekleşmektedir. Mesire alanlarının çok olduğu bu alanda ziyaretçiler piknik, mangal yapabilmekte gün içinde çocukları ve aileleri ile kaliteli vakit geçirebilmektedir. Ulaşımın da oldukça kolay olduğu bu noktaya Balçova bölgesinden erişim sağlanmaktadır.
Sakarya caddesi üzerinde bulunan otobüs ya da dolmuş aracılığı ile teleferik noktasına gidilebilmektedir. Dağın eteklerinden kalkan teleferik aracı ile ziyaretçiler çok kısa sürede yukarı çıkabilmekte ve tasarladıkları planlarını da gerçekleştirebilmektedir.

İZMİR BALÇOVA İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR ve SATANLAR 0 555 050 27 22 Numaralı telefondan iletişime geçebilirler…