Karşıyaka – Karagöl


Karagöl, İzmir Karşıyaka’da yer alan ve İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği bir bölgedir. Yamanlar Dağı’nın zirvesinin hemen alt kısmında yer alan bu göl, mükemmel bir görsel şölen sunmaktadır. Mevsim fark etmeksizin her dönem eşsiz güzelliğe sahip olan bu mekan, huzuru seçenlerin buluştuğu noktalardan biri olarak da bilinmektedir. Ulaşımı oldukça kolay olan ve türlü aktivitenin de gerçekleştirilebildiği Karagöl, özellikle kış aylarında yoğun ilgi görmektedir.

Bölgede mangal yapabilmek için mesire alanları da bulunmaktadır. Karşıyaka için çok özel olan bu bölge, haftanın yorgunluğunu atmak isteyen kişiler için oldukça kaliteli kahvaltı salonlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Yürüyüş parkurlarının bulunduğu, hafif tempoda koşu ya da yürüyüş yapmak isteyenler için de sportif bir alan olarak bilinen Karagöl, şehir dışından gelen misafirleri de ağırlamaktadır.

Mitolojide de kendine yer bulan Karagöl’e ulaşım oldukça kolaydır. İzmirliler, Karşıyaka yönünde Yamanlar Koleji’ne geldikten sonra, hiçbir yöne sapmadan devam edin. Çiftlik hayvanları ile dolu olan bir yol ziyaretçileri karşılamaktadır. Bu yolun sonunda Karagöl mesire alanı bulunurken, yol boyunca devam edip düzlüğü aşınca ise Karagöl bulunmaktadır. Yeşilliklerin içinde doğa harikası olan bu alan İzmirliler için güzel bir hafta sonu etkinliği alanıyken, şehir dışı ziyaretçileri için ise ufak bir tatil alanı olarak değerlendirilebilir. Çocuklu aileler de bu alanda değişik aktiviteler gerçekleştirebilir, ailecek hoş vakit geçirebilirler.

KARŞIYAKA İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR İÇİN İLETİŞİM 0 555 050 27 22