Televizyon almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

 

İzmir Karşıyaka Spot olarak tüketicilere televizyon almadan önce bazı tavsiyeleri listelemeyi uygun gördük.

Teknolojinin durmak bilmeyen gelişimi tabiki görsel yayın organlarına fazlası ile etkilemekte. Düne kadar tüplü televizyonları kullanan kullanıcıların esamesi okunmuyor. Hatta ilk ince ekran olarak üretilen LCD TV’leri üreten firma kalmadı. Şimdi tekolojide LED tv zamanı. Onda da hızlı gelişimler yaşanmakta. Düne kadar 3D, 4D TV derken, şimdi tüketicinin yönü “Smart” denilen akıllı televizyonlara kaldı.
Ufak bir dip not: Smart TV internete bağlanabilen, telefon yada bilgisayar ile yapabileceğiniz bir çok işlevi TV ile yapmanıza olanak sağlayan teknoloji.

Hızlı teknolojik gelişim haliyle “Televizyon” olayını başlı başına karmaşık hale getiriyor. Hızlı gelişim aynı zamanda tüketicinin daha seri bir şekilde televizyonunu değiştirmek istemesine neden oluyor.

İkinci el televizyon alacaksanız da sıfır televizyon alacaksanız da bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Bir dünya para verip pişmanlık yaşamamak için önerdiklerimizi bir liste halinde aşağıya sıraladık.

  • Tabiki ilk sırada hatırı sayılır bir fiyat farkı olmasına rağmen “smart TV mi yoksa smart özelliği bulunmayan bir TV mi alacaksınız?” var. İnternet ile işiniz yoktur. Olmayacaktır. O zaman 1.5 misli para verip smart TV almaya gerek yok. Ancak tahmin ediyoruz ki şu an internetin olmadığı ev pek yok. Herkes bir şekilde dipsiz kuyu “internet” ile bir şekilde aşır neşir.
  • Daha sonra bakmanız gereken en önemli özellik “Görüntü Kalitesi”. Artık Teknoloji bu kaliteyi HD, 4K, UHD, HDR, OLED, LED gibi özelliklerle tanıtıyorlar. Tabiki bütçenizi sıkmadıysanız tercihiniz OLED olmalıdır. “Benim bütçem daha sınırlı” diyorsanız çok ta kaliteden ödün vermeden 4K ve HDR özellikli televizyonlara yönelmekte fayda var.
  • Ekran büyüklüğü en çok soru işareti barındıran nokta. Bizim fikrimiz bu tercih tamamen yaşadığınız yere bağlı. Televizyonu konuşlandıracağınız yer ve izleyeceğiniz arasındaki mesafeye göre değerlendirmeye tabi.  Yani ufak bir salonunuz var sa 65 inç’lik bir TV almak çok ta mantıklı değil. Hem de maliyeti çok yüksek. Dediğimiz gibi ortamınıza göre doğru seçimi yapmak sizin planlamanızda.
  • Bir televizyonun HDR olması önemli bir ayrıntıdır. Çok ta uzatmadan nasıl daha keskin görüntüye sahip olduklarını aşağıdaki görüntüden anlaşılıyor.

  • Son olarak bahsetmek istediğimiz “Marka” konusu. Dünya kadar marka mevcut. Her markanın iyi modellerinin yanında kötü özellikleri bulunan televizyonları da mevcut. Siz yine de yaşamanız muhtemel bir arıza durumunda garanti kapsamında olan Televizyonunuzu sorunsuz bir şekilde tamir ettireceğiniz bir servisi olan firmayı seçin. Burada da çok tercih edilen markanın servinin diğerlerine göre daha iyi olabileceği ayrıntısı ortaya çıkıyor. Bu nedenle bütçenizi ayarlayabiliyorsanız tercihiniz LG, Samsung gibi üst segment bir firma olsun.
    İzmir’de İkinci El Televizyon alanlar , satanlar konularında isterseniz sizlere yardımcı olabiliriz. İletişim : 0 555 050 2722